Dzisiejsze czasy rządzą się własnymi prawami, ludzie żyją w nieustannym biegu, nie mają czasu na chwilę wytchnienia, dążą do idealnego wizerunku, który jest kreowany przez media. Życie na wysokiej stopie kosztuje nas bardzo wiele, niejednokrotnie tracimy zdrowie, innym razem jest to uszczerbek na wyglądzie, na którym tak bardzo każdemu z nas zależy. Ćwiczymy na siłowni, aby mieć nienaganne ciało, opalamy się, aby mieć idealny kolor skóry, chodzimy do fryzjera, aby mieć piękne włosy. Skupmy się włosach, gdyż to o nich będziemy dzisiaj mówić.

O tym warto pamiętać

Zostanie tutaj przypomniane parę powszechnie wiadomych faktów, o których jednak nie wszyscy pamiętają, a mają one ogromny wpływ na kondycję włosów. Po pierwsze nie należy myć włosów częściej niż co drugi dzień, gdyż częste mycie osłabia je, a woda powinna być letnia, nawet chłodna. Warto poświęcić parę minut na masaż skóry głowy, który pobudza krążenie. Dobrze zrezygnować z farbowania włosów, gdyż srebro we włosach dodaje uroku i działa na kobiety! Należy również zainwestować w dobrej jakości szampon oraz odżywkę do włosów, wybierajmy te naturalne, bez dodatku chemii, a najlepiej zawierające czarną rzepę, witaminy oraz olejki.

Jak dbać o włosy w domu?

Istnieje cały szereg zabiegów, które możemy wykonać w domu, bez znacznego uszczerbku dla naszego portfela. Fantastyczną maseczką dzięki, której uzyskamy gęste włosy jest maseczka z siemienia lnianego. Siemię lniane wystarczy ugotować z niewielką ilością wody i zostawić na włosach przez 15 minut. Siemię lniane nadaje się również do picia i to również przyczyni się do uzyskania gęstych i zdrowych włosów.

Wykonanie domowej płukanki nie sprawi nikomu trudności, można ją wykonać w parę minut z przeróżnych produktów, do najbardziej popularnych należą te z pokrzywy (nie będzie kosztowała ani złotówki), ze skrzypu lub piwa (nie wiem jak się zapatrujecie na tą ostatnią).

Warto również raz lub dwa razy każdego tygodnia wcierać we włosy oliwę z oliwek, gdyż nada ona blasku oraz zagęści włosy, oczywiście po jej zastosowaniu należy dokładnie umyć włosy sprawdzonym szamponem.

A może do fryzjera od czasu do czasu?

Czasy kiedy mężczyźni chodzili do fryzjera tylko po to, by obciąć włosy odeszły dawno w zapomnienie, większość salonów oferuje szeroką gamę zabiegów, zarówno nawilżających, jak zagęszczających włosy. Zabieg kauteryzacji doda gęstości nawet najbardziej zniszczonych włosom. W skład produktów do kauteryzacji wchodzą ekstrakty z bambusa, hydrolizowane proteiny oraz naturalne olejki, wnikają one wewnątrz włosa i mają ogromny wpływ na jego strukturę. Po więcej informacji na ich temat kliknij tutaj Produkty te można również zakupić u dobrego fryzjera i każdego tygodnia organizować sobie spa dla włosów w zaciszu własnego domu.

Statystyki pokazują, że panowie z bujną, gęstą czupryną mają większe powodzenie u kobiet, a także łatwiej im dostać pracę i zdecydowanie szybciej awansują, niż ci, którzy nie mają się czym pochwalić. Istnieją jednak metody czesania oraz strzyżenia, które dodaję włosom gęstości, nie warto więc załamywać rąk, tylko zadzwonić do dobrego fryzjera i problem rozwiązany!