W dobie silnej konkurencji panującej na rynkach kredytowych coraz trudniej przychodzi poszczególnym podmiotom wyróżnienie się na tle rynkowych rywali, tak aby zwrócić na siebie uwagę potencjalnego klienta. Aby tego dokonać trzeba podejść do kwestii formułowania oferty w sposób kreatywny, taki który dotrze do docelowej grupy odbiorców a nie przepadnie w gąszczu dziesiątek podobnych ofert. Przykładem efektywnego działania w tym względzie są choćby produkty szybkich pożyczek, tzw. chwilówek dostępnych za pośrednictwem Internetu. Jeszcze kilka/kilkanaście lat temu banki rządziły w tym segmencie niepodzielną ręką mając zdecydowany monopol i ciesząc się największym zainteresowaniem wśród klientów. Sytuacje zmieniło dopiero cykliczne pojawianie się na rynku podmiotów, które postawiły zdecydowanie na nowatorskie metody obsługi klienta oferując między innymi szybkie, proste, nieskomplikowane mikropożyczki dostępne za pośrednictwem Internetu.

Dostęp do nich mógł mieć właściwie każdy, kto posiadał dostęp do Internetu, zniknęły w ten sposób jakiekolwiek bariery wynikające z miejsca zamieszkania czy ogólnie problemów ze znalezieniem alternatywy do lokalnego pożyczkodawcy. Pożyczanie przez Internet w bardzo krótkim czasie zyskało ogromną wręcz popularność. Zadowoleni klienci docenili oferowany produkt głównie za jego szybkość, ogólnodostępność oraz innowacyjność. Żeby dostać chwilówkę nie trzeba nawet ruszać się z domu, wszystko można załatwić sprzed monitora bez względu na porę dnia czy nocy co jest bardzo pozytywnym aspektem zwłaszcza dla ludzi zabieganych, pracujących, nie mających czasu na składanie osobistych wizyt w lokalnych placówkach, kompletowanie dokumentów i czekanie na wynik weryfikacji kredytowej. Korzystając z pożyczki przez Internet jedyne co trzeba zrobić to wypełnić elektroniczny formularz dostępny na stronie internetowej pożyczkodawcy, w którym określamy podstawowe parametry, czyli ile i na jak długo chcemy pożyczyć, oraz podajemy niezbędne dane osobowe, w tym również numer konta bankowego, na który ma zostać być przelana wzięta pożyczka. Wszystko to jest bardzo proste w realizacji, niezwykle intuicyjne i szybkie. Ze złożeniem wniosku poradzą sobie bez problemu nawet osoby starsze czy ogólnie nie za bardzo obeznane z obsługą Internetu. To z pewnością kolejny atut, zwłaszcza dla tych klientów, którzy z różnych przyczyn nawet jakby chcieli nie są w stanie stawić się osobiście w stacjonarnej placówce by dopełnić niezbędnych formalności. Tutaj, przy wnioskowaniu online procedury są uproszczone do minimum, dzięki czemu każdy ma możliwość uzyskać potrzebną pomoc bez najmniejszych komplikacji czy irytujących lub stresujących weryfikacji.

Szybkie pożyczki przez Internet stały się niezwykle popularną alternatywą dla dotychczasowych rozwiązań i gołym okiem widać, iż popyt na podobne produkty wśród klientów z biegiem czasu wciąż rośnie co pokazuje, że rynek nie jest jeszcze nasycony. To dobra wiadomość zarówno dla kolejnych podmiotów, które mogą wystartować ze swoją ofertą jak i dla samych klientów, którzy gdyż większa konkurencja wśród pożyczkodawców oznacza większe korzyści dla pożyczkobiorców.