Od czasu, gdy internet pojawił się w naszym życiu stał się także niezwykle popularnym źródłem wiadomości. Dla wszystkich, którzy chcą coś kupić i sprzedać uruchomione zostały aukcyjne serwisy, a w ostatnim czasie powstało sporo portali ogłoszeniowych. Te ostatnie coraz bardziej zyskują na popularności, a internauci coraz częściej korzystają z nich.

Z reguły serwisy tego typu mają darmowe ogłoszenia, które może wpisać każdy, kto przegląda taki serwis. Ogłoszenia podzielone są na tematyczne działy, co upraszcza ich oglądanie. Największym powodzeniem cieszą się ogłoszenia motoryzacyjne, umieszczane przez osoby które chcą kupić lub sprzedać części motoryzacyjne albo samochód. Także właściciele mieszkań i domów na wynajem i sprzedaż często dodają ogłoszenia nieruchomości, licząc na to, że przez takie ogłoszenia uda się nawiązać kontakt z zainteresowanymi.

Dużo dodawanych jest też ogłoszeń z pozostałych kategorii tematycznych. Czytając ogłoszenia powinniśmy podchodzić do nich ostrożnie, ponieważ czasami może się zdarzyć, że są one dodawane przez oszustów, szukających w ten sposób potencjalnych ofiar.