Internet od dawna stał się rewelacyjnym miejscem wiadomości dla większości używających go ludzi. Praktycznie na wszystkie tematy możemy coś odnaleźć, wiedzieć tylko trzeba, w którym miejscu poszukiwać wiadomości. Niestety możemy także trafić na informacje mało rzetelne lub nawet zupełnie nieprzydatne, tak więc jeśli szukamy przykładowo informacji z dziedzin naukowych warto skorzystać z pewnych serwisów. Przez to będziemy pewni, że to co znaleźliśmy będzie rzetelne i może to pozwolić rozszerzyć swoją wiedzę o otaczającym nas świecie. Na przykład jeżeli będzie nas interesować ziemia lub kosmos, to powinniśmy zaglądnąć na jakiś naukowy portal.

Możemy w nim znaleźć sporo interesujących publikacji o kosmosie, ziemi, naukowych badaniach, historii, edukacji i odkryciach. Portal podzielony jest na tematyczne działy, co sprawia że każdy kto go odwiedza wybrać może to, czym jest zainteresowany, a prosta nawigacja umożliwia sprawnie wyszukać to, co jest potrzebne. Niezwykle interesującym i dla dużej ilości użytkowników potrzebnym odnośnikiem jest Leksykon Polskiego Towarzystwa Astronomicznego. Tam znajdziemy ułożone alfabetycznie najbardziej istotne astronomiczne hasła, które pozwalają na sprawne wyszukanie, co będzie oznaczało dane pojęcie.

Jeżeli więc jakiś użytkownik będzie chciał rozszerzyć swoje wiadomości o astronomii i kosmosie, to pamiętać powinien o wspomnianym powyżej portalu, kiedy potrzebował będzie wiedzieć przykładowo co znaczy azymut, to w tym serwisie na pewno to sprawnie i szybko odszuka.