Sieć internetowa od jakiegoś czasu dostarcza wszystkim dużo możliwości rozszerzania własnych zainteresowań i wiadomości. Dotyczy to także motoryzacyjnych fanów, do niedawna skazanych tylko na parę gazet, teraz mają do użytku wiele małych i dużych stron i serwisów o motoryzacji. Właściwie wykonany portal samochodowy to miejsce, w którym każdy wielbiciel samochodów będzie mógł znaleźć ciekawe informacje.

Rzecz jasna głównym tematem tych portali jest wszystko, co dotyczy samochodów. Nowinki z motoryzacyjnego świata, reportaże z różnych imprez, prezentacja nowości to główne informacje, jakie w portalu samochodowym muszą się znaleźć. Dobrze wykonany portal powinien posiadać też spis samochodów, z technicznymi parametrami i użytkowymi informacjami. Pożądane jest, gdyby wraz z takimi informacjami była także dla danej marki galeria samochodów, z ciekawymi, dobrze wykonanymi zdjęciami. W portalach samochodowych popularnym działem tematycznym są informacje które dotyczą użytkowania i eksploatacji pojazdów, z których mają możliwość korzystania zarówno niedoświadczeni, jak również doświadczeni wielbiciele samochodów.

Kiedy zaś nasze samochody się zepsują lub jakiś użytkownik chciałby tylko zaprezentować swoje poglądy, to powinien zajrzeć na forum samochodowe, i na nim nawiązać rozmowę z pozostałymi motoryzacyjnymi fanami.