Budowa nowego domu dla rodziny to wielki wydatek. Oszczędności można już poczynić na samym początku projektowania wybierając ogrzewanie, które nie będzie wymagało wielkiej powierzchni i dodatkowych pomieszczeń na składowanie materiału palnego. Samo ogrzewanie i jego projekt to ważny element całej konstrukcji, bez którego nie można rozpocząć budowy.

Ogrzewanie podłogowe to wysoki koszt oraz wysokie koszty remontowe w razie jakiejkolwiek awarii, dlatego często należy zdecydować się na inne i równie przyjazne rozwiązania. Ogrzewanie na podczerwień może być rozwiązaniem, które w przyszłości będzie doskonałym pomysłem na zapewnienie ciepła pod swoim dachem, jednak dziś jest to dość droga technologia i nie do końca jeszcze dopracowana. Raczkujące więc ogrzewanie na podczerwień to wybór dla amatorów najnowszych rozwiązań i wymysłów technologicznych.

Obniżając koszty, ogrzewanie należy wziąć pod uwagę, ponieważ koszty eksploatacji instalacji grzewczych są dość wysokie i można na nich wiele stracić lub zyskać. Ogrzewanie powinno zapewniać komfort życia ale i nie nadwyrężać budżetu, który przecież nie jest rozciągliwy. Tylko od Ciebie zależy, jakie wybierzesz ogrzewanie do własnego domu.

Zima zima za oknami mróz, pod nogami skrzypi śnieg. Nawet po krótkim pobycie poza domem, gdy zimno szczypie nas w nos mamy ochotę wrócić jak najszybciej do pomieszczenia, najlepiej dobrze ogrzanego. Tylko co zrobić w przypadku gdy koszty utrzymania ciepła w domu znacząco przekraczają nasz budżet? Istnieje kilka sposobów na ogrzewanie niewielkim kosztem. Oto 5 sprawdzonych sposobów na zatrzymanie ciepła zanim przyjdzie zima:

1)Aby zyskać więcej ciepła, nie zachodzi konieczność natychmiastowego ocieplania całego domu. Dobrym rozwiązaniem jest zakup uszczelek do starych okien i drzwi, co nieco ograniczy wentylację, co zahamuje nieco spadek temperatury w mieszkaniu.

Jeżeli mamy takie pomieszczenia jak strych, czy piwnica, a nie są one ogrzewane w jakikolwiek sposób pozatykajmy wszystkie dziury, wymieńmy stare, pobite okna.

2) Wełna mineralna. Niedroga, ale ciepła. Idealnie nada się do rozłożenia najlepiej podwójną warstwę w piwnicy, czy też na poddaszu, jeżeli takie też posiadamy, ograniczymy tym samym ucieczkę ciepła z domu. Pamiętajmy jednak, by wełna nie miała mniejszej grubości niż 15 centymetrów.

3) Zalega nam w domu spora ilość bąbelkowej folii? Jeśli tak pobawmy się w inżynierów i stwórzmy samodzielną izolację. Wystarczy pociąć folię na kawałki odpowiedniej wielkości, spryskać wodą i docisnąć folię do szyby. Gotowe zmniejszamy ucieczkę ciepła nawet o połowę.

4)Nie ogrzewajmy pomieszczeń z których nie korzystamy do temperatury panującej w pozostałych. Grzejniki ustawmy na niższą temperaturę, absolutnie nie zakręcajmy ich całkowicie, by wyeliminować ryzyko pojawienia się wilgoci i grzybów. )

5) Przed zimnem uratuje nas też panel zrobiony samodzielnie z folii aluminiowej, który umieszczamy za grzejnikami. Ten sposób wymaga jednak zakupu folii jak najwyższej jakości czy też nawet specjalnej przeznaczonej do izolacji kaloryferów.

 

Folia odbije ciepło w stronę pomieszczenia, zmniejszając ilość ciepła, jaka wydobywa się przez ściany.

Grzejniki kupisz na: WWW.SARMATA.PL oferta tu.