Wraz z nadchodzącym latem zbliża się okres bikini. Zmorą wielu kobiet jest cellulit, czyli tzw. pomarańczowa skórka. Widoczna jest w postaci galaretowatej skóry i najczęściej tworzy się na udach, pośladkach czy ramionach. Na szczęście istnieje wiele sposobów na jego pozbycie się. Cellulit to nic innego jak tłuszcz znajdujący się pod skórą, zatem najskuteczniejszym sposobem na piękną i jędrną skórę są oczywiście ćwiczenia ruchowe. Do tego należy dołożyć również zdrowy tryb życia, wolny od używek oraz zbilansowaną dietę. W walce z pomarańczową skórką ważne jest, aby codziennie wypijać minimum 1,5 l wody. Nie na marne znane jest nam wszystkim powiedzenie, że woda jest lekiem na wszystko.

Pomocne w zwalczaniu cellulitu są masaże, które rozbiją złogi tłuszczu znajdującego się pod skórą. Na rynku jest wiele dostępnych gadżetów, które mogą okazać się przydatne. Jednym z nich są specjalne masażery, których można używać w trakcie kąpieli. Skóra wtedy jest rozgrzana i doskonale nadaje się do różnych zabiegów. Trzeba pamiętać, że taki masaż pobudzający krążenie warto zakończyć nałożeniem odpowiedniego balsamu. Wklepanie w skórę kremu – najlepiej antycellulitowego – na pewno nie zaszkodzi, a wspomoże uzyskanie efektu jędrnej skóry.

Od kilku lat modny jest body wrapping. Zabieg ten wykonywany jest w gabinetach kosmetologicznych, jednak w domowym zaciszu również można pokusić się o jego wykonanie. W pierwej kolejności należy zająć się przygotowaniem skóry do rytuały. W tym wypadku najbardziej przydatny okaże się peeling. Drugi etap polega na wmasowaniu w kłopotliwe partie, np. uda wysoko skoncentrowanego kremu antycellulitowego (można również sięgnąć po specjalne kremu przeznaczone do body wrappingu, jednak ich cena jest dość wysoka). Po nałożeniu na skórę balsamu, należy owinąć ją folią spożywczą, a na koniec przykryć się kocem, aby pod wpływem ciepła krem mógł wniknąć w skórę jak najgłębiej. Taki zabieg powinien trwać około godziny. Po tym czasie należy spłukać skórę z pozostałości kremu i nałożyć nawilżający balsam. Trudno o jednoznaczne określenie liczby potrzebnych do wykonania zabiegów, ale w zależności od skóry efekt powinien być widoczny po około 10 seriach. Należy go wykonywać dwa razy w tygodniu.