Kobiety bardzo lubią o siebie dbać – nie bez powodu nazywane są płcią piękną. Bardzo zwracają one uwagę na swoją skórę twarzy – wszakże jest ona wizytówką każdej kobiety i to właśnie piękna, promienna cera przyciąga uwagę wielu mężczyzn.

Problematyczna w pielęgnacji może być cera sucha. Traci ona dużo szybciej nawilżenie i elastyczność, przez co trzeba o nią dbać ze zdwojoną siłą. Cera taka nierzadko jest szorstka, z odstającymi suchymi skórkami. Pomóc w takim przypadku może dobra kosmetyczka i odpowiednio dobrane kosmetyki.

Po jakie produkty powinna sięgnąć osoba, mająca problem z cerą suchą? Z pewnością trzeba znaleźć delikatny żel myjący, które nie przesuszy dodatkowo naszej skóry. Warto także zainwestować w dobry, nawilżający tonik, który nie tylko domyje resztki makijażu, ale także delikatnie nawilży naszą twarz.

Cera sucha uwielbia tłuste, nawilżające kremy. Wybierajmy takie, które w składzie zawierają mocno nawilżający mocznik, glicerynę czy kwas hialuronowy. Zapobiegną one utracie wody ze skóry i sprawią, że nasza cera będzie promienna i gładka.

Co jakiś czas warto udać się do gabinetu kosmetycznego. Kosmetyczka dobierze nam odpowiedni zabieg nawilżający na twarz. Z pewnością poleci także różne maseczki nawilżające i redukujące szorstkości. Każda cera może być piękna – trzeba tylko poznać jej potrzeby i odpowiedni o nią zadbać.