Zagraniczne podróże mogą być kosztowne, dowiedz się jak tanio korzystać z pieniędzy i ustrzec się przed oszustwem. Chroń własne pieniądze podczas zagranicznych podróży. Najlepszym sposobem jest wyjmowanie pieniędzy z bankomatów, jednak jedna transakcja potrafi kosztować 5-7 dolarów amerykańskich. Są to spore opłaty. Szukaj bankomatów, które mają niskie opłaty lub nie mają ich w ogóle. Nie wyjmuj pieniędzy za często, wybieraj tylko wtedy, gdy ich potrzebujesz.
Posługuj się kartą debetową, która nie stworzy zbędnych obciążeń. Przed wyjazdem sprawdź wysokość opłat i wybierz najbardziej korzystną opcję dla Ciebie. Można używać konta HSBC, banku międzynarodowego, które ma bardzo korzystne warunki dla osób podróżujących. Pamiętaj, że bankomaty innych banków policzą Tobie prowizję od każdej transakcji. Uważaj na nieznane bankomaty – złodzieje kradną piny kart i okradają karty. Niektórzy podróżni tracą setki dolarów, a dowiadują się o tym dopiero po powrocie do domu. Najlepiej mieć co najmniej trzy konta i korzystać z nich podczas podróży. Z każdego z nich można płacić za inne potrzeby realizowane przez turystę.

 

Kliknij tutaj po więcej porad jak bezpiecznie organizować swój wypoczynek.

 

Karta kredytowa zawsze przydatna

Miej przy sobie kartę, której użyjesz czasami zamiast gotówki, ubezpiecz ją na różne wypadki, także zakup ubezpieczenie od kradzieży.

Zawsze chroń pieniądze

Gotówka jest tym, co należy chronić. Dziel pieniądze na kilka pakietów i noś je w różnych miejscach – w pasku, torebce, plecaku, ukryte wśród skarpetek czy bielizny. Nawet, jeśli ktoś ukradnie Twój portfel, ocalisz pieniądze ukryte w innych miejscach. Możesz schować pieniądze w majtkach, we wszytej w nie kieszonce, wśród brudnych skarpetek, w zestawie toaletowym, zaszyte w szwach różnych rzeczy. Możesz mieć fałszywy portfel z drobnymi, który ewentualnie Tobie ukradną. Wartościowe rzeczy chowaj głębiej i nie narażaj się na utratę prawdziwego portfela z setkami dolarów, dokumentami, wizytówkami i tym, co niezbędne podczas każdej podróży.
Wymieniaj walutę dokładnie badając prowizje i opłaty – w ten sposób nigdy nie zbankrutujesz. Zawsze sprawdzaj i znaj kurs wymiany walut w danym kraju – w ten sposób nie pozwolisz się oszukać.

Nie korzystaj z publicznych komputerów

Publiczne komputery mogą ukraść Twoje hasła, a złodzieje wyczyszczą Twoje konto online. Nie jesteś na to gotowy. Często instalowane są kamery do takich komputerów, a nieświadomi niczego turyści padają ofiarą wyspecjalizowanych w takich kradzieżach gangów.
Poinformuj bank o Twojej podróży. W razie problemów szybko blokuj konto we własnym banku, w ten sposób przez chwilę nie będziesz miał dostępu do pieniędzy, ale złodzieje także nie będą mogli z nich korzystać. I o to w tym wszystkim chodzi.

Podczas transakcji nie trać karty kredytowej z oczu

Niech pieniądze pobierane będą przy Tobie, a nie gdzieś na zapleczu. Skanowanie kodów kreskowych kart stało się prawdziwą plagą. Dlatego nie pozwól na to, abyś stał się ofiarą takich przestępstw. Jeśli kelner idzie z Twoją kartą na zaplecze, głośno protestuj i idź razem z nim. Nie pozwalaj, aby nawet na dwie minuty karta zniknęła z Twoich oczu. To bardzo niebezpieczne działanie.
Chroniąc pieniądze, karty bankomatowe i kredytowe oraz pilnując dokumentów będziesz podróżował bezpiecznie i bez przygód. Utrata pieniędzy jest przykrym wydarzeniem, zrób wszystko, aby go uniknąć.